Jak se zbavit hnisu v dásní?

Jak se zbavit hnisu v dásní?

Oznámení hnisu v dásní

Ahoj, jmenuji se Ondřej a dnes bych s vámi chtěl probrat nepříjemné téma, kterým je hnis v dásní. Já vím, já vím, to není příliš přájemné téma, ale věřte mi, je to důležité. Před pár lety jsem si i já prošel touto zkušeností. Bylo to jako vstoupit do vesmíru bolesti a nepohodlí. Přitom celý problém začal tak nevinně, že jsem tomu nevěnoval téměř žádnou pozornost. Dokud to nezačalo bolet. A věřte mi, že ta bolest byla horší než když mi Petra, moje manželka, spotřebovala celý zásobník oblíbených brambůrků, které jsem si schovával pro zvláštní příležitost.

První kroky při objevení problému

Když jsem poprvé zjistil, že mám hnis v dásní, bylo to na 18. veršované narozeninové party mého přítele. Při kousání do sladkého dortu to pocítil. Byl to drobný pocit nepohodlí, který se časem vyvinul v něco mnohem horšího. Na Petra jsem zapůsobil jako naprostý zbabělec, když jsem najednou uprostřed večírku odjel k zubaři. Ale ruku na srdce, tohle byl ten případ, kdy jsem byl za to vděčný. Přišel byste na to, že máte vážný zubní problém, pokud byste byli obklopeni svými přáteli, směji se a pijí? Já si myslím, že ne.

Jak se vypořádat s hnisem v dásní

Nyní přichází ta nepříjemná část – jak se vypořádat s hnisem v dásní. Zigzagujeme zde mezi zubařskými návštěvami, domácími ošetřeními a mýty. Nejdříve bych chtěl zdůraznit jednu věc – pokud máte hnis v dásní, první věcí, kterou byste měli udělat, je navštívit zubaře. Zubař je váš nejlepší přítel v těchto situacích, jak jsem zjistil, ale s Petrou jsme museli přijít na několik břitkých pravd. Prvním bylo, že jsem měl strach ze zubařů stejně jako strach z můjích náhlých pikniků v neděli. Ano, Petra je velká fanynka pikniků ... v listopadu ... a já si myslím, že moje dásně byly v tomto případě inteligentnější než já.

Domácí ošetření a mýty

Pokud jde o domácí ošetření, existuje celá řada tipů, triků a rad, které jsem slyšel a které jsem začal zkoušet. Někteří lidé tvrdí, že ošetření studeným obkladem na oblasti tváře, kde je postižený zub, může pomoci zmírnit bolest. Další doporučují oplachování úst slanou vodou několikrát denně. A věřte mi, Petra byla opravdu nadšená, když jsem se pokoušel obojí naráz. Nejen, že jsem vypadal jako blázen s mokrou solí po celé tváři, ale také mě zcela odstrašilo od konzumace jakýchkoli slaných potravin po dobu následujících dvou týdnů.

Prevence je základ

Předtím, než se dostaneme k mýtem, bych chtěl upozornit na jednu věc: je důležité si uvědomit, že prevence je někdy hlavním řešením. Správná ústní hygiena je nezbytná k prevenci zubního hnisu. Petra mi každý den připomíná, abych si správně čistil zuby, a věřte mi, pokud bych ji neuposlechl, trpěl bych daleko více než teď.

Mýty o hnisu v dásní

A konečně, mýty. Jeden z nejčastějších mýtů, který jsem slyšel, je ten, že pokud máte hnis v dásní, musíte ho vypláchnout doma. To však není pravda a může být dokonce nebezpečné. Vždy se obrate na odborníka. A poslední mytus - že pikniky v listopadu pomáhají na zubní bolest. Petra mi to tvrdila po celý čas. Je tu však malý háček - to je jen vtip! Ale vážně, pokud se s tímto problémem potýkáte, neváhejte vyhledat pomoc. Starost o zuby je základem vašeho zdraví.

Napsat komentář

*

*

*